ANTI-AGING

Únor 2016

Prezident Rumunské anti-aging asociace, hlavní dermatolog kliniky Lasermed

URYCHLENÍ HOJENÍ A ZMÍRNĚNÍ POOPERAČNÍHO ZÁNĚTU POMOCÍ SVĚTLA BIOPTRON

Dr. Bogdan Dimitrie Niculae, prezident Rumunské anti-aging asociace

Světelnou terapii BIOPTRON úspěšně používáme na naší dermatologické klinice již řadu let. Zdravotnický přístroj pro světelnou terapii používáme u dospělých a dětí jako doplňkovou terapii k tlumení bolesti a podpoře léčby u různých onemocnění a stavů, například u poruch kůže, před aplikací a po aplikaci léčby, a jako podporu hojení ran.

Přístroj používáme jako monoterapii a/nebo doplňkovou terapii pro podporu zotavení po různých dermatologických a estetických léčebných zákrocích, neboť je prokázáno, že BIOPTRON

  • zlepšuje mikrocirkulaci;
  • harmonizuje metabolické procesy;
  • posiluje obranný systém člověka;
  • stimuluje regenerativní a reparativní procesy v celém organismu;
  • podporuje hojení ran;
  • odstraňuje bolest nebo snižuje její intenzitu;
  • zmírňuje zánět.

Světelnou terapii používáme v rámci všech námi prováděných anti-aging terapií - před mezoterapií i po ní, po procedurách lipolýzy a také po chirurgických dermatologických procedurách - k podpoře hojení a ke zmírnění pooperačního zánětu. Když používáme světelnou terapii po ošetření, snižuje se riziko zánětlivé hyperpigmentace u pacientů s tmavší pletí o 40 %.

Polarizované světlo používáme na naší klinice také jako doplňkovou proceduru u vlasových terapií a po transplantaci vlasů. Zánět může na buněčné úrovni vést ke zvýšení lokálního krevního oběhu a k uvolňování zánětlivých činitelů, které podporují vaskularizaci folikulů. U normální kožní tkáně je anagenní fáze doprovázena angiogenezí ve folikulech a upregulací vaskulárního endoteliálního růstového faktoru (VEGF) v keratinocytech vnějšího obalu kořínku.

Během katagenní fáze tato vaskulatura rychle ustupuje. Zvýšená vaskulatura vyvolaná zánětem může tudíž podpořit tvorbu zdravých folikulů. Tepelný šok související s nízkými hladinami tepelné energie může navíc upregulovat proteiny tepelného šoku (jako např. Hsp27), které hrají významnou roli v růstu a diferenciaci kmenových buněk folikulů.

K růstu vlasů pravděpodobně přispívá také hojení ran souvisejících s tepelným poraněním. Bylo úspěšně prokázáno, že se v ranách geneticky normálních dospělých myší nově tvoří vlasové folikuly z epidermálních kmenových buněk nacházejících se mimo folikul. Mezi další mediátory hojení ran, které souvisejí s růstem vlasů, patří polypeptid thymosin beta 4 a cyklopentyladenosin. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům, kterých dosahujeme při používání světelné terapie BIOPTRON na naší klinice, doporučujeme také našim pacientům, aby v terapii pokračovali i doma a aplikovali ji denně po dobu nejméně tří měsíců po transplantaci vlasů.