Bez světla není život!

Světlo je:

  • Hlavním zdrojem života
  • Hlavním zdrojem energie

Bylo vědecky a lékařsky prokázáno, že mnoho nemocí a duševních poruch je způsobeno nedostatkem světla. Dnes trávíme téměř 90 % času v uzavřených prostorách, bez denního světla. To je velmi nebezpečné pro naše zdraví a může být příčinou mnoha chorob. Světlo je důležité pro zachování zdraví a v prevenci nemocí.

Světlo Bioptron nabízí mnohem víc:

  • Aktivuje buněčný růst
  • Zlepšuje obranyschopnost organismu
  • Stimuluje procesy hojení v celém těle

UZDRAVTE SE, ZŮSTAŇTE ZDRAVÍ, LÉČETE SE
A UZDRAVUJTE SE RYCHLEJI S BIOPTRONEM

Historie světelné terapie

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Starověké civilizace, Řekové, Egypťané i Arabové znali důležitost světla a jeho hojivých účinků na naše zdraví.

"Helioterapie" byla první přírodní světelnou terapií, která byla úspěšně používána jako účinná léčebná terapie pro prevenci a léčení různých zdravotních obtíží. Hippokrates, řecký vědec a otec moderní medicíny (460 př.n.l.-370 př.n.l.), říkával: "Vis medicatrix naturae" - Cti léčivou sílu přírody.

MUDr. Niels Ryberg Finsen, dánský lékař a nositel Nobelovy ceny, 1903

Moderní světelná terapie

V roce 1893 vytvořil dánský lékař Niels Ryberg Finsen jeden z prvních přístrojů schopných produkovat technicky syntetizované "sluneční paprsky". Technicky syntetizované sluneční paprsky mají jasné výhody: jejich intenzita a vyzařované světelné spektrum jsou kontrolovatelné. V období 1895-1903 MUDr. Finsen léčil více než 950 pacientů s lupus vulgaris (tuberkulóza kůže) pomocí filtrovaných, technicky syntetizovaných "slunečních paprsků".

V roce 1903 mu byla za výzkum světelné terapie a výjimečné léčebné úspěchy udělena Nobelova cena za lékařství. MUDr. Finsen je proto považován za zakladatele moderní světelné terapie.