Transplantace vlasů

Květen 2016

O autorovi: Dr. Rivoalan se specializuje na plastickou, rekonstrukční a estetickou chirurgii a svou praxi vykonává ve Francii a v Monaku.

VÝZNAM TERAPIE BIOPTRON PŘI CHIRURGICKÉ TRANSPLANTACI
VLASŮ U MUŽŮ A ŽEN

Od roku 1995 jsem v mezinárodním měřítku uznáván jako specialista na transplantaci vlasových folikulů a dosud jsem provedl 4000 úspěšných transplantací štěpů.

Nejúčinnějších výsledků terapie léčebným světlem BIOPTRON je dle mých zkušeností dosahováno po transplantaci vlasových mikroštěpů a po aplikaci PRP (plazma terapie).

Plešatění mužského typu - neboli androgenní alopecie - postihuje přibližně 70 % mužů a může se objevit již ve věku 18 let. Za normálních podmínek se 85 % vašich vlasů nachází v růstové fázi a pouze 10 % ve fázi konečné, ve které dochází k jejich vypadávání.

Denně můžeme přijít o 50 až 100 vlasů a nemusí nás to nějak příliš znepokojovat. Problém nastává, když se úbytek vlasů zvýší.

Plešatění se vyznačuje postupným úbytkem vlasového porostu z exponovaných oblastí až po úplnou holohlavost. Vypadávání vlasů lze léčit několika způsoby - před provedením transplantace je však vždy nutno určit přesnou diagnózu jeho příčin.
Stanovení diagnózy se pak stává předmětem vaší první konzultace s lékařem, který rozhodne, zda bude nezbytné aplikovat nějakou předběžnou léčbu, a určí, jaký typ vlasové transplantace pro vás bude nejvhodnější: zda to bude tzv. metoda stripu (odběru proužku) nebo metoda FUE (extrakce folikulárních jednotek) či odběr štěpu pomocí tzv. mikrodírkovače. Plešatění je sice záležitostí dědičnou a týká se především mužů, postihovat však může i ženy. U žen dochází k povšechnému řídnutí vlasů po celé hlavě, které nebývá tak nápadné, pro ženy je však nepříjemné až zahanbující.

Transplantace vlasů mohou být v mnoha případech neúčinné, a proto jsme vyvinuli mnohem vyspělejší proceduru plazma terapie (PRP), spojenou s následnou aplikací světla BIOPTRON ke zmírnění pooperační bolesti a odstranění zánětu a podráždění.

V rámci této procedury jsou po dobu 3 týdnů prováděny 3 nebo 4 aplikace terapie BIOPTRON týdně. O tomto postupu byla sepsána celá řada studií. Publikované výsledky jasně dokazují, že světlo BIOPTRON může přispět k zesílení účinků procedury vlasové plazma terapie a v porovnání s vlasovou plazma terapií prováděnou bez následné aplikace BIOPTRONu může zvýšit hustotu vlasů až o 40 %.

BIOPTRON nejen že mění kvalitu vlasů, nýbrž je také zcela oprávněně doporučován v případech řídnutí vlasů u žen. U pacientů podstupujících terapii BIOPTRON bylo po 2 měsících zaznamenáno snížení padání vlasů, viditelné zmírnění výskytu lupů a zvýšení lesku vlasů.
 
U pacientů podstupujících terapii BIOPTRON bylo po 2 měsících zaznamenáno snížení padání vlasů, viditelné zmírnění výskytu lupů a zvýšení lesku vlasů.